تبلیغات
میرحسین موسوی
مترسک - کدام پروژه جدید هسته ای در 4 سال گذشته کلید خورد؟
پیغام مدیر : ورود شما را خوش آمد می گوییم. امیدوارم از مطالب این وبلاگ کمال استفاده رو ببرید. این وبلاگ آماده تبادل لینک با تمام وبلاگها و سایتها می باشد. برای تبادل لینک وبلاگ ما را با نام مترسک لینک کنید سپس در قسمت نظرات ما را خبر کنید تا در عرض 12 ساعت لینک شما در وبلاگ ما قرار بگیرد.

متشكرم   

حالا به کی رای دادی؟ •


با ثبت ایمیل خود در خبرنامه زیر از به روز شدن وبلاگ آگاه شوید :


  نامه وزارت کشور برای رهبری
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  یک تحدید جدید
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد، مخالفت‌های خود را نشان دهید
  بیانیه مهم مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری
  آرامش را حفظ و از رفتار خشونت‌آمیز دوری کنید
  نامه ی مهندس میر حسین موسوی به شورای محترم نگهبان
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  موسوی ساکت نشده درخانه زندانی شد
  قلم نیوز فیلتر شد
  قیامت بر پا شد
  قیامت بر پا شد
  چرا به آقای مهندس موسوی رای میدم
  13 توصیه به هواداران مهندس موسوی در روز رای‌ گیری
  وای بازم تقلب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اشپیگل: زهرا رهنورد زنی است که لرزه بر اندام احمدی نژاد میاندازد!!!!!!!!!!!!!!
  تصویر تقدیرنامه دولت نهم از رهنورد
  چرا دروغ؟
  ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی اطلاعیه مهمی را در رابطه با صیانت از آراء صادر كرد
  عواقب گناهان جنسی
  چطور رابطه‌ای را که در دوره ی نامزدی دارید به ازدواج ختم کنید؟!
  پاکی میرحسین، عصبانی شان کرده است
  احمدی نژاد عده زیادی را با خود راهی دادگاه می کند
  ماجرای برکناری مدیر عامل بانک پارسیان چه بود؟
  احمدی نژاد: دروغگو خائن است/رضایی: عددسازی را متوقف کنید
  حامیان احمدی نژاد دچار تناقض شده اند
  از ذهنیت شوهرتان هنگام مجادله مطلع شوید!؟
  فقط میر حسین موسوی (عکس شماره ده)

دعوتنامه کلوب | دعوتنامه پرشین گیگ | تبادل لینک با وب ما

(تبادل لینک با تمام وبلاگها و وبسایتها)

نامه رضا امرالهی خطاب به احمدی نژاد

کدام پروژه جدید هسته ای در 4 سال گذشته کلید خورد؟

سربازان بی مدعای کشور در صنعت هسته ای به مدد اندوخته های تخصصی خود توانستند بدون بدون سر و صدا این همه کار را جلو ببرند، کاش بی انصافی نمی شد و امروز خود را بانی صنعت هسته ای نمی دانستیم.

در نامه ی رضا امراللهی رییس دانشکده ی مهندسی هسته ای دانشگاه صنعتی امیر کبیر به محمود احمدی نژاد رییس جمهور آمده است: در مناظره و سخنرانی های اخیر انتخاباتی ریاست محترم جمهوری اسلامی درباره ی انرژی اتمی صحبت هایی شد که لاجرم اینجانب به عنوان کسی که عمر خود را در این صنعت گذرانده و شاهد پیشرفت های روز به روز این صنعت بوده است مطالب زیر را اعلام می دارد.

1- دستاوردهای متخصصان و مدیران ایرانی در کسب و دستیابی به فناوریهای مختلف در صنعت هسته ای از جلمه مدیریت سوخت هسته ای برای استفاده صلح آمیز در تولید انرژی بویژه برق ،متعلق به ملت بزرگ و رشید ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هیچ فرد و یا گروهی حق ندارد آنرا به نفع خود مصادره کند .
2- آنچه در 12 سال گذشته در صنعت هسته ای ایران اتفاق افتاده است اشاعه و توسعه بیشتر همان دانش فنی و فناوریهای مکتسبه در سی سال گذشته بوده است که جای سپاسگزاری دارد .
3- تبدیل ،غنی سازی و در یک کلام «مدیریت سوخت»‌ را جناب آقای مهندس موسوی در کشور پایه گذاری و جناب آقای هاشمی رفسنجانی آنرا توسعه داده ،نهادینه کرده است و ربطی به چند سال اخیر ندارد کما اینکه قرار داد اتمام نیروگاه اتمی بوشهر در زمان جناب آقای هاشمی رفسنجانی و ساخت چندین راکتور پژوهشی گوناگون در اصفهان و ساخت کارخانه ucf اصفهان و تعویض سوخت راکتور تحقیقاتی تهران و صدها پروژه کوچک و بزرگ در زمان ایشان انجام شده است که پرداختن به آنها فرصت دیگری را می طلبد .
به عنوان یاد آوری به ذکر چند نمونه اکتفا می شود که به نظر ایجانب و سایر کارشناسان کارهایی کارستان و تکرار ناشدنی است .
1- ساخت راکتور زیر بحرانی آب سبک ،راکتور زیر بحرانی گرافیتی و بالاخره راکتور صفر قدرت با کند کننده آب سنگین که برای متخصصان امر پیچیدگی هر کدام مشهور است .
2- از ابتدای انقلاب پروژه تولید آب سنگین در کشور شکل گرفت که نهایتا به همکاری با یک کشور خارجی در خصوص احداث راکتور آب سنگین اراک گردید و کلیه کارهای مهندسی و انتخاب زمین در اراک و ... انجام شد که به افتتاح آن در زمان جناب آقای خاتمی انجامید .
3- هنوز فراموش نمی کنم در دولت جناب آقای هاشمی هواپیمایی که قرار بود آب سنگین را به کشور بیاورد وقتی حاضر به پرواز کشور مبدا شد که مدیر مرکز تکنولوژی هسته ای اصفهان به همراه محموله بوده با هواپیمای باری حاوی این محموله پرواز نماید تا خدمه پرواز حاضر به حمل آن باشند. (فکر می کردند آب سنگین هم رادیو اکتیو است)
4- در خصوص شتاب دهنده ها نیز کشور به عنوان تواناترین کشور منطقه در زمان جناب آقای هاشمی رفسنجانی توانست دو شتاب دهنده یکی در کرج و دیگری در یزد راه اندازی نماید که الف ) شتاب دهنده کرج قدرتی بالغ بر 30 میلیون الکترون ولت برای پروتون و 15 میلیون الکتورن ولت برای دوترون است و قادر میباشد تمام رادیوداروهای با نیمه کمتر از چند روز راتهیه نماید .
ب) شتاب دهنده یزد که شتاب دهنده الکترون و با قدرتی بالغ بر 5 میلیون الکترون ولت است و برای کلیه کارهای پرتو زدایی در پزشکی و صنعت و بهینه سازی پلیمرها در کشور کاربرد دارد که در خاورمیانه بی نظیر است و کشورهای همسایه مشتریان دائمی آن هستند که در سال 1357 به بهره برداری رسید .
5- در خصوص معادن و پروژه های مختلف تولید سوخت نیز که تماما جناب آقای موسوی شروع و در زمان جناب آقای هاشمی توسعه داده شد، صحبتی نخواهم کرد چرا که این نوشتار را به درازا می کشد. (بیش از چندین معدن و 10 کارخانه کوچک و بزرگ )

6- اگر امروز به پروژه هایی مثل UFC، تولید میله های سوخت و ده ها کارخانه کوچک و بزرگ در اصفهان اشاره می شود ،همه آنها به بخاطر500 تا 1000 مهندسی است که در فاصله 1365 تا 1375 بی سر وصدا در مرکز اصفهان کار کردند و فراموش شدنی نیست که بزرگترین و مجهزترین مرکز استفاده از کامپیوتر و طراحی و ساخت را در کشور پایه گذاری کردند که در نوع خود بی نظیر بود. (و هست)

7- شاید شما خبر نداشته باشید با پیروزی انقلاب صنعت هسته ای در کشور ویران و از درون تهی شد و فعالیت های شبانه روزی و کمک های بی دریغ جناب آقای مهندس موسوی باعث سامان دهی دوباره این صنعت شد که به عنوان نمونه به «حفاظت در برابر اشعه» اشاره می شود که از نان شب واجب تر بود و الا تمام رادیولوژی ها و بیمارستانها، صنعت رادیوگرافی و ... در کشور از کار می افتادند. اگر بخواهیم در یک جمله گفته باشیم در 16 سال اول پیروزی انقلاب توانستیم به یاری خدا حفاظت در برابر اشعه را به حدی برسانیم که چند کشور منطقه از جلمه امارات و سوریه را نیز زیر پوشش خدمات خود قرار دهیم که افتخارات کشور بود.
8- هیچ کس باور نمی کرد که بتوانیم سوخت راکتور هسته ای تهران را تهیه کنیم و به همین خاطر موقعی که هواپیمای حامل سوخت راکتور تهران در فرودگاه به زمین نشست همکاران من نماز شکر برگزار کردند و کشور در این خصوص نیز وامدار آیت الله هاشمی رفسنجانی است .
9 - برخلاف ادعاهای اخیر ،کارخانه میله سوخت اصفهان که در اوایل سال جاری رونمایی شد، پیشینه ای 17 ساله داشته و اگر در سال جاری افتتاح آن اعلام شد صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و دارد. در یک کلام تمام افتتاح های 4 سال گذشته در سازمان انرژی اتمی ریشه ای حداقل 25 ساله دارند که در این رابطه نباید زحمات دولت جناب آقای خاتمی را نیز نادیده انگاشت .
10 - به عنون یک کارشناس تقاضا دارد اعلام دارند چه پروژه جدیدی در 4 سال گذشته در صنعت هسته ای کلید خورده است تا کارشناسان این صنعت نیز از چند و چون آن با خبر شوند .
11- قطعا استحضار دارید که در قرار داد امضا شده برای تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر که در زمان جناب آقای هاشمی امضا شد اینجانب و همکارانم 2 سال پافشاری کردیم که سوخت مصرف شده نیروگاه اتمی مثل عمده کشورهای جهان که متعلق به دارنده نیروگاه است به ایران تعلق داشته باشد که بالاخره در دولت یلتسین و در زمان امضا قرار داد این توفیق بدست آمده و طبق قرار داد مالکیت سوخت مصرف شده ، از آن ایران شد که متاسفانه این دستاورد تاریخی حفظ نشده است.
12- جناب آقای رئیس جمهور شاید استحضار داشته باشید که در چند سال گذشته بهترین و دانشمند ترین متخصان انرژی اتمی هسته ای کشور از سازمان انرژی اتمی کنار گذاشته شده، یا بازنشسته اجباری شدند و طبعا در کشورهای بیگانه در بالاترین بخش های صنعت هسته ای به کار گمارده شده یا در داخل کشور به دانشگاه ها یا مشاغل دیگر روی آورده اند، به طوری که امروز صنعت هسته ای ایران از مدیران کار آمد علمی تهی شده است. عموم مردم انتظار دارند جنابعالی به این سوال پاسخ دهید که چرا؟ آیا مهندسان جوان و با استعداد کشرمان در این صنعت که بیش از هر زمان دیگر به مدیران با تجربه احتیاج دارند خود را تنها نمی بینند؟
به قول بزرگی، متخصص صنعت هسته ای باید بالاترین رده تحصیل و حداقل 15 سال سابقه کار داشته باشد والا کار لنگ می شود.
13- در 4 سالی که جنابعالی ریاست جمهوری ایران بر عهده داشتید، دنیا به سوی نیروگاه ههای «گراخت هسته ای» گامهای بلندی در این راستا برداشته است. لطفا پاسخ دهید:
1- چرا ایران از این امر غافل بوده است؟
2- چرا «بنیاد آسیایی گداخت» که 15سال قبل در ایران شکل گرفته و می رفت که حرکت های بسیار سریعی را در گداخت پایه گذاری نمایند به کلی مغفول مانده است؟
3- چرا جنابعالی در زمان ریاست جمهوری خود حتی یک بار «شورای مرکزی اتمی کشور» را تشکیل نداده اید؟
در خصوص انرژی گداخت که در 10 سال گذشته رشد بسیار سریعی در جهان داشته است و در دنیا سابقه ای 60 سال دارد باید گفت ایران در زمان آقای مهندس موسوی توانست «تو کامک الوند» را خود ساخته در زمان آقای هاشمی«تو کامک دماوند» را با همکاری روسیه بسازد که به اذعان خیلی از کشورها «تو کامک دماوند» بهترین تو کامک موجود در غرب آسیا است.
حتما می دانید در زمان جناب آقای هاشمی پس از چند سال پیگیری «بنیاد آسیایی گداخت» توسط پروفسور ولیکوف روسی بزرگترین دانشمند گداخت جهان و رئیس وقت پروژه ITER و رئیس مرکز گداخت هسته ای هند و اینجانب پا گرفت و کار خود را شروع کرد.
بدون اغراق اگر «بنیاد گداخت» پیگیری می شد امروز می توانستیم بزرگترین قدرت منطقه ای در غرب آسیا باشیم کما این که بنیاد آسیایی گداخت که باعضویت روسیه، ایران و هند شکل گرفت، برنامه های بلندی را پیش رو داشت که یکی از آن ها همکاری در پروژه ITER بود.
اگر این پروژه دنبال شده بود امروز ما هم یکی از ارکان پروژه ITER بودیم و فاصله جهانی ما در گداخت با دنیا هر روز بیشتر نمی شد و مشکلی که به خاطر دیر شروع کردن و شکافت هسته ای داشتیم و برای آن مخارج سنگینی را متحمل شدیم را در گداخت نداشتیم.
در خاتمه بهتر است عرض شود هم آن چه انجام شد با یاری خدا و انفاس قدسی حضرت امام(ره) بود و شاید بتوان گفت سربازان زحمت کش و بی مدعای کشور در صنعت هسته ای به مدد اندوخته های تخصصی خود توانستند بی سر و صدا و بدون این که برای کشور قطعنامه ای صادر شود یا تعلیقی اتفاق بیفتد این همه کار را جلو ببرند، کاش بی انصافی نمی شد و امروز خود را بانی صنعت هسته ای نمی دانستیم.
جهت مزید اطلاع آن جناب پس از پیروزی انقلاب هر دو سال یکبار یک مرکز تحقیقاتی مثل مراکز تحقیقاتت کشاورزی و پزشکی هسته ای کرج، مرکز تحقیقات مرکز تابش گاما، مرکز تحقیقات لیزر، تحقیقات بناب، مرکز شتاب دهنده یزد و ... در سازمان انرژی اتمی ایران افتتاح شد که امروز اندوخته ی علمی کشور است.
در یک کلام اگر بگوییم دفاع به دور از اخلاق از دستاوردهای کشور در مناظره ی تلویزیونی باعث رنجش انسان های فراوانی شده، گزافه نگفته ایم و باعث شد کسانی مثل اینجانب نیز که علی رغم هر گونه «کج مداری» سکوت اختیار کرده بودند نیز نتوانند بغض خود را فرو خورده در یک جمله بگویند:
نه هر که چهره بر افروخت دلبری داند / نه هر که آینه ساز سکندری داند.نوشته شده توسط پویا م در دوشنبه 18 خرداد 1388 و ساعت 08:00 ب.ظ | داغ کن - کلوب دات کام | نظرات ()

 لینــک ســــازاضافه کردن لینک
احمدی نژاد عده زیادی را با خود راهی دادگاه می کند

ماجرای برکناری مدیر عامل بانک پارسیان چه بود؟

حامیان احمدی نژاد دچار تناقض شده اند

کدام پروژه جدید هسته ای در 4 سال گذشته کلید خورد؟

منشور فرهنگی هنری مهندس موسوی منتشر شد

بانک مرکزی، تورم را 23.6 درصد اعلام کرد

کمترین رشد تورم در دولت میرحسین بیشترین در دوره احمدی نژاد

نامه میرحسین موسوی به رهبر انقلاب + متن

گاف احمدی نژاد در مناظره با کروبی!

مناظره جناب آقای کروبی و احمدی نژاد

درایتی: احمدی‌نژاد برای کسب رای هنجارشکنی كرد

برداشت 100 میلیاردی از حساب ذخیره

سرمقاله جمهوری اسلامی: نشان دادن عکس همسر موسوی شرم آور بود

زن بزرگتر از شوهر عیبی دارد؟

صفایی‌فراهانی علیه احمدی نژاد شكایت كرد

زندگی نامه میر حسین موسوی

"بلاتکلیفی پرونده گم شدن 300 میلیارد تومانی شهرداری احمدی نژاد"

رد هرگونه عذرخواهی از سوی بلر در رابطه با ملوانان

پاسخ صریح دکتر معین : پدیده "دانشجویان ستاره‌دار" مختص دولت نهم است

انحرافات جنسی مشکل قرن بیست و یکم

خوشحالی مردم تهران از نتیجه مناظره + عکس

حاشیه‌های مناظره مهندس میرحسین موسوی و دکتر احمدی‌نژاد

پیروزی ادب و اخلاق؛ آقای رییس جمهور ثابت کردید نمی‌توانید...

پاسخ دکتر زهرا رهنورد به هتاکان و پرونده‌سازان

پانزده نکته در مورد مناظره میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد

زهرا رهنورد پاسخ بی اطلاعی رئیس جمهور را داد

احمدی نژاد آن 300 میلیارد شهرداری را چه کردید؟

گزارش مناظره محسن رضایی و مهدی کروبی

برنامه مستند کروبی و قطع برق در پنج استان

پورمحمدی: آرای منفی احمدی‌نژاد بیشتر است

آیت‌الله صانعی؛ با ذکر و معجزه نمی‌توان حکومت را اداره کرد

موسوی برنامه ها وتعهدات خود به زنان را اعلام کرد

ازدواج موفق

رمز موفقیت میلیونر های خود ساخته

قطع برق هنگام پخش فیلم موسوی

هنرمندان مشهوری که به میرحسین پیوستند

انتقاد شدید علیرضا افتخاری از احمدی‌نژاد

خانم ها بدانند : چیزهایی مهم که در باره آقایان نمیدانیم

پیش به سوی رابطه ی موفق

آیا علاقه جنسی گناه ذاتی دارد؟

تأخیر سنی ازدواج در میان جوانان

رابطه زناشویی تان را حفظ کنید

مردم تبریز در استقبال رئیس جمهور اینده شان چه ها که نکردن

استقبال سرد و شعار "فقط دروغ" درسفر احمدی‌نژاد به خرمشهر (+عکس)

اینا همه فامیلای احمدی نژادن ! ! ! ! !

جدیدترین مدل های ارایشی عروس با حجاب اسلامی

صیغه محرمیت

ازدواج در چه سنی مناسب است؟

زنی بعد از 45سال به آرایشگاه رفت!!

سیر تکامل تیپ در ایران

نسل مردان رو به انقراض است

اس ام اس های تبلیغاتی میر حسین موسوی

به جنسیت خود افتخار کنید

فواید خنده

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
كل مطالب:
آخرین بازدید:
آخرین بروز رسانی:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه