تبلیغات
میرحسین موسوی
مترسک - آشنایی با اینترنت ماهواره ای
پیغام مدیر : ورود شما را خوش آمد می گوییم. امیدوارم از مطالب این وبلاگ کمال استفاده رو ببرید. این وبلاگ آماده تبادل لینک با تمام وبلاگها و سایتها می باشد. برای تبادل لینک وبلاگ ما را با نام مترسک لینک کنید سپس در قسمت نظرات ما را خبر کنید تا در عرض 12 ساعت لینک شما در وبلاگ ما قرار بگیرد.

متشكرم   

حالا به کی رای دادی؟ •


با ثبت ایمیل خود در خبرنامه زیر از به روز شدن وبلاگ آگاه شوید :


  نامه وزارت کشور برای رهبری
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  یک تحدید جدید
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد، مخالفت‌های خود را نشان دهید
  بیانیه مهم مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری
  آرامش را حفظ و از رفتار خشونت‌آمیز دوری کنید
  نامه ی مهندس میر حسین موسوی به شورای محترم نگهبان
  راهپیمایی آرام حامیان موسوی در سراسر کشور
  موسوی ساکت نشده درخانه زندانی شد
  قلم نیوز فیلتر شد
  قیامت بر پا شد
  قیامت بر پا شد
  چرا به آقای مهندس موسوی رای میدم
  13 توصیه به هواداران مهندس موسوی در روز رای‌ گیری
  وای بازم تقلب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اشپیگل: زهرا رهنورد زنی است که لرزه بر اندام احمدی نژاد میاندازد!!!!!!!!!!!!!!
  تصویر تقدیرنامه دولت نهم از رهنورد
  چرا دروغ؟
  ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی اطلاعیه مهمی را در رابطه با صیانت از آراء صادر كرد
  عواقب گناهان جنسی
  چطور رابطه‌ای را که در دوره ی نامزدی دارید به ازدواج ختم کنید؟!
  پاکی میرحسین، عصبانی شان کرده است
  احمدی نژاد عده زیادی را با خود راهی دادگاه می کند
  ماجرای برکناری مدیر عامل بانک پارسیان چه بود؟
  احمدی نژاد: دروغگو خائن است/رضایی: عددسازی را متوقف کنید
  حامیان احمدی نژاد دچار تناقض شده اند
  از ذهنیت شوهرتان هنگام مجادله مطلع شوید!؟
  فقط میر حسین موسوی (عکس شماره ده)

دعوتنامه کلوب | دعوتنامه پرشین گیگ | تبادل لینک با وب ما

(تبادل لینک با تمام وبلاگها و وبسایتها)

آشنایی با اینترنت ماهواره ای

سرویسهای اینترنت ماهواره ای بر دو نوع می باشد: یكطرفه و دو طرفه

در سرویسهای یك طرفه ارسال از طریق خطوط معمولی مانند Dial-up , ADSL, Wireless و ... انجام می شود و دریافت از ماهواره تامین می شود. در سرویسهای دو طرفه سند و رسیو با تجهیزات كاربر بطور مستقیم از طریق ماهواره انجام می شود.

بدلیل تجهیزات گرانقیمت و ریسک بالای سرویس دوطرفه, با آن کاری نداریم.

سرویس یکطرفه:
این سرویسها بدلیل آسان بودن روش استفاده هزینه تجهیزات كم و اشتراك ارزان قیمت در سالهای اخیر در تمامی كشورها مخصوصا كشور ایران محبوبیت خاصی پیدا كرده اند این سرویسها بصورت ساعتی, ماهیانه, حجمی محدود, اعتباری و ... بروی ماهواره های مختلف ارائه می گردد. در این روش ارسال از طریق خطوط اینترنت معمولی كاربر و دریافت از طریق ماهواره تامین می شود.

روش کار اینترنت ماهواره ای بر خلاف ظاهر پبچیده، ساده می باشد. نحوه کار بدین صورت است که برای ارتباط پرسرعت اینترنت از طریق ماهواره کافیست توسط یکی از انواع مودم با خط تلفن، ADSL ، ISDN و یا حتی بدون سیم به اینترنت متصل شویم تا برای ارسال اطلاعات از آن استفاده نماییم و سپس طبق راهنما کامپیوتر را بگونه ای تنظیم کنیم که برای دریافت اطلاعات از ماهواره استفاده کند.

------------------------------------------------------------------------

همانطور که می دانید در یک ارتباط اینترنت معمولی میزان اطلاعات ارسالی بسیار ناچیزتر از اطلاعات دریافتی می باشد. بنابراین برای خط ارسال از هرنوع، حتی ارتباط ضعیف و یا کارت های اینترنت کم سرعت نیز می توان بهره برد.

تجهیزات مورد نیاز برای برقراری یک ارتباط ماهواره ای عبارتند از آنتن پارابولیک یا همان دیش معمولی، LNB معمولی و یک کارت DVB (دارای مک). اما می توان بجای استفاده از انواع مودم برای Send از یک کارت DVB دارای Send و Receive استفاده کرد.

سوالهای متداول:

1) برای استفاده از سرویس های اینترنت ماهواره ای آیا امکان دارد که از خطوط تلفن استفاده نکرد؟

در کل برای استفاده از سرویس های دریافت اینترنت شما می بایست به طریقی اقدام به ارسال اطلاعات برای ماهواره کنید که این روش ها میتواند شامل استفاده از خط تلفن Dial Up و یا ADSL و یا Wireless باشد که متداول ترین راه استفاده از خط تلفن است. اما با این تفاوت که کاربر دیگر نیازی به خرید کارت های اینترنت سرعت بالا نداشته و با یک کارت اینترنت ارزان و معمولی به راحتی اقدام به دریافت اطلاعات با سرعت بالا از ماهواره می نماید.

2) در صورتی که ما تصمیم داشته باشیم فقط چت کنیم و جستجویی در اینترنت داشته باشیم باز نیازمند خط ارسال هستیم و یا اینکه خط ارسال فقط برای دانلود است؟

ارسال اطلاعات برای اینجام هر کاری مثل چت کردن و چک کردن صندوق پستی و جستجو و دانلود و کلا برای همه چیز ضروری و لازم است.

3) در سرویس های ماهواره EutelSat W3 تفاوت استفاده از سرویس بین روش های VPN و Proxy Base چیست؟

در این سرویس ها دو راه مختلف را برای سهولت هر چه بیشتر کاربران قرار داده و با استفاده از هر کدام از سرویس ها می توان از اینترنت استفاده کرد و در روشن اول که نیازی به داشتن Valid IP در خط ارسال ندارد استفاده از اینترنت فقط با ایجاد ارتباط با استفاده از ایجاد شده میسر بوده و پس از اتصال تمامی نرم افزارهای سیستم عامل از جمله نرم افزارهای P2P و Messenger ها بدون هیچ گونه تنظیم از ماهواره اطلاعات خود را با سرعت بالا دریافت می کنند و در سرویس دوم که نیازمند داشتن Valid IP از طرف ISP شخص کاربر می باشد شما برای استفاده از ماهواره باید در تمامی برنامه ها پراکسی مربوطه را وارد کرده و پس از تنظیم پراکسی از سرویس استفاده خواهید کرد. بدیهیست که سرعت استفاده از سرویس در روش دوم بالاتر و با کیفیت مطلوب تر می باشد.

4) آیا امکان دارد از یک سرویس ماهواره ای به صورت مشترک و 2 نفره استفاده کرد؟

در کل به علت تفاوت در مک آدرس های هر کارت امکان این کار وجود ندارد اما با استفاده از نرم افزارهای تغییر دهنده مک آدرس این امکان به وجود می آید که مک آدرس کارت دوم با به صورت مک آدرس کارت اول در آورد و به صورت غیر همزمان از 2 کارت برای استفاده از یک سرویس ماهواره ای استفاده کرد.

5) منظور از سرویس های IP چیست؟

شرکت های ماهواره ای برای کیفیت و کارایی بیشتر سرویس های خود بر روی سرویس ها اقدام با ارائه IP های معتبر جهانی می کنند که این امر یکی از مهمترین خصوصیات سرویس های ماهواره ای برای شرکت های معتبر می باشد.

6) در صورت امکان از تجهیزات معمول امکان ارسال اطلاعات هم هست؟

این تجهیزات همگی قابلیت فقط دریافت اطلاعات را دارند و ارسال اطلاعات باید اط طرق مختلف مانند Dial up و ADSL و Wireless و یا راه های دیگر انجام پذیرد و تجهیزات ارسال ماهواره ای قیمتهای بالایی داشته که برای کاربران معمولی و خانی قابل استفاده نمی باشد.

7) MAC آدرس چیست ؟

MAC آدرس یك عدد شش بایتی می باشد كه به صورت 6 تا هگزادیسیمال است و به وسیله ً _ ً از هم متمایز می گردند. برای مثال: 00-DO-A1-B2-C3-22 این یك شناسه برای درگاه كارت شبكه می باشد. درسیستم ما این شماره مشخصات كارت شما را نمایش می دهد ،سه عدد اول بیانگر كمپانی سازنده كارت می باشد . سه شماره آخر بیانگر سریال كارت شما می باشد. برای دریافت اطلاعات ازسیستم ، شما احتیاج به ارائه این آدرس دارید. هرگاه زمانی شما كارتتان را تغییر دهید باید MAC آدرس جدید را به شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت ماهواره ای اعلام فرمائید.

8) آیا سرویس OPENSKY كشور من را پوشش می دهد؟

OPENSKY ازطریق ماهواره Eutelsat W3 ، هفت درجه شرقی ، اروپا ، شمال آفریقا و خاورمیانه را پوشش می دهد.

9) كدام پروتكل راOPENSKY پشتیبانی می كند؟

پروتكلهایی كه با OPNESKY پشتیبانی می شوند عبارتند از HTTP (برای مرورگری اینترنت) FTP (برای مبادله انواع فایل هابرروی شبكه) SSL (برای ارتباطهای امنیتی) SOCKS (برای نرم افزارها ، ارتباط نقطه به نقطه ، FTP CLIENT نامه ها و نامه های خبری)

10) تفاوت اینترنت ماهواره ای و ADSL چیست؟

در سرویس های ADSL مزیت عمده آنلاین بودن می باشد ، یعنی شما یک ارتباط دائمی بدون اشغالی تلفن خواهید داشت ، لیکن حجم ترافیک مشخصی در ماه دارید (2GB ، 1GB یا بیشتر) و برای حجم های بیشتر مستلزم پرداخت هزینه های بالا می باشید. ضمن اینکه اداره مخابرات محل شما بایستی قادر به ارائه ADSL بوده و فاصله شما از مرکز تلفن نمی تواند مسافت طولانی باشد. در صورتی که در سرویس های اینترنت ماهواره ای چون محدودیت حجمی ندارند با پرداخت هزینه ای ناچیز می توانید از یک ارتباط پرسرعت ، نامحدود و بدون پروکسی استفاده کنید ، در واقع سرویس های ماهواره ای برای دانلود و مصرف های بالا بسیار مناسب هستند.

11) آیا می توان اینترنت ماهواره ای را بر روی چند کامپِیوتر در شبکه استفاده کرد؟

بله ، به علت سرعت بسیار عالی شما می توانید بر روی شبکه و برای کافی نت نیز از این سرویس ها استفاده کنید. من از ADSL استفاده می کنم ، آیا می توانم بصورت همزمان اینترنت ماهواره ای داشته باشم ؟ و اینکه به چه صورت این کار انجام می شود ؟ بله ، شما میتوانید ارسال ( Send ) خود را از طریق ADSL و دریافت (Recieve) را از طریق ماهواره انجام دهید. در اینصورت یک ارتباط دائمی بدون محدودیت خواهید داشت.

12) آیا برای اینترنت ماهواره ای یک طرفه, خط تلفن لازم است؟

بله، برای استفاده از سروِیس های اینترنت یک طرفه به یک ارتباط اینترنتی برای ارسال ( Send ) احتیاج دارید ، که می تواند خط تلفن ، Wireless ، ADSL و... باشد.

13) آیا در شهرستان ها هم می توان از اینترنت ماهواره ای استفاده کرد؟

بله، در کلیه مناطقی که تحت پوشش ماهواره مشخص شده قرار دارد ، قادر خواهید بود از سرویس های اینترنت ماهواره ای استفاده کنید.

14) دانلود آفلاین (اینترنت رایگان یا اینترنت آفلاین) چیست؟

از مزایای منحصر بفرد سرویس های ماهواره ای می باشد. اساسا شما با داشتن یک عدد کارت DVB قادر خواهید بود بصورت رایگان اطلاعاتی را که در حال حاضر از طریق ماهواره ارسال میشود دریافت کنید ، البته این کار با استفاده از نرم افزارهای خاص انجام میشود. در واقع شما میتوانید فایل هایی که سایرین در حال دریافت آن هستند دانلود کنید بدین صورت که با مشخص کردن نوع فایل (مثال Mp3 ) و محدوده حجمی آن (مثال: 1.5MB - 15MB) میتوانید کلیه فایل های درخواست شده که در این محدوده قرار می گیرند دانلود کنید. این امکان البته بصورت اشتباه اینترنت رایگان یا اینترنت آفلاین نام گرفته است.

موفق باشید.


نوشته شده توسط پویا م در شنبه 16 خرداد 1388 و ساعت 07:00 ب.ظ | داغ کن - کلوب دات کام | نظرات ()

 لینــک ســــازاضافه کردن لینک
احمدی نژاد عده زیادی را با خود راهی دادگاه می کند

ماجرای برکناری مدیر عامل بانک پارسیان چه بود؟

حامیان احمدی نژاد دچار تناقض شده اند

کدام پروژه جدید هسته ای در 4 سال گذشته کلید خورد؟

منشور فرهنگی هنری مهندس موسوی منتشر شد

بانک مرکزی، تورم را 23.6 درصد اعلام کرد

کمترین رشد تورم در دولت میرحسین بیشترین در دوره احمدی نژاد

نامه میرحسین موسوی به رهبر انقلاب + متن

گاف احمدی نژاد در مناظره با کروبی!

مناظره جناب آقای کروبی و احمدی نژاد

درایتی: احمدی‌نژاد برای کسب رای هنجارشکنی كرد

برداشت 100 میلیاردی از حساب ذخیره

سرمقاله جمهوری اسلامی: نشان دادن عکس همسر موسوی شرم آور بود

زن بزرگتر از شوهر عیبی دارد؟

صفایی‌فراهانی علیه احمدی نژاد شكایت كرد

زندگی نامه میر حسین موسوی

"بلاتکلیفی پرونده گم شدن 300 میلیارد تومانی شهرداری احمدی نژاد"

رد هرگونه عذرخواهی از سوی بلر در رابطه با ملوانان

پاسخ صریح دکتر معین : پدیده "دانشجویان ستاره‌دار" مختص دولت نهم است

انحرافات جنسی مشکل قرن بیست و یکم

خوشحالی مردم تهران از نتیجه مناظره + عکس

حاشیه‌های مناظره مهندس میرحسین موسوی و دکتر احمدی‌نژاد

پیروزی ادب و اخلاق؛ آقای رییس جمهور ثابت کردید نمی‌توانید...

پاسخ دکتر زهرا رهنورد به هتاکان و پرونده‌سازان

پانزده نکته در مورد مناظره میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد

زهرا رهنورد پاسخ بی اطلاعی رئیس جمهور را داد

احمدی نژاد آن 300 میلیارد شهرداری را چه کردید؟

گزارش مناظره محسن رضایی و مهدی کروبی

برنامه مستند کروبی و قطع برق در پنج استان

پورمحمدی: آرای منفی احمدی‌نژاد بیشتر است

آیت‌الله صانعی؛ با ذکر و معجزه نمی‌توان حکومت را اداره کرد

موسوی برنامه ها وتعهدات خود به زنان را اعلام کرد

ازدواج موفق

رمز موفقیت میلیونر های خود ساخته

قطع برق هنگام پخش فیلم موسوی

هنرمندان مشهوری که به میرحسین پیوستند

انتقاد شدید علیرضا افتخاری از احمدی‌نژاد

خانم ها بدانند : چیزهایی مهم که در باره آقایان نمیدانیم

پیش به سوی رابطه ی موفق

آیا علاقه جنسی گناه ذاتی دارد؟

تأخیر سنی ازدواج در میان جوانان

رابطه زناشویی تان را حفظ کنید

مردم تبریز در استقبال رئیس جمهور اینده شان چه ها که نکردن

استقبال سرد و شعار "فقط دروغ" درسفر احمدی‌نژاد به خرمشهر (+عکس)

اینا همه فامیلای احمدی نژادن ! ! ! ! !

جدیدترین مدل های ارایشی عروس با حجاب اسلامی

صیغه محرمیت

ازدواج در چه سنی مناسب است؟

زنی بعد از 45سال به آرایشگاه رفت!!

سیر تکامل تیپ در ایران

نسل مردان رو به انقراض است

اس ام اس های تبلیغاتی میر حسین موسوی

به جنسیت خود افتخار کنید

فواید خنده

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
كل مطالب:
آخرین بازدید:
آخرین بروز رسانی:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه